Du er her: 

Kalender

15aug kl. 10:00

Konfirmation

Thomas Frank konfirmerer elever fra Vestre Skole

15aug kl. 10:00
16aug kl. 10:00

Højmesse

Christian Langballe

10. søndag efter trinitatis

16aug kl. 10:00
16aug kl. 16:30

Ordination

Ved biskop Henrik Stubkjær

16aug kl. 16:30
20aug kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

20aug kl. 19:00
22aug kl. 10:00

Konfirmation

Trine Hostrup konfirmerer elever fra Viborg Friskole

22aug kl. 10:00
23aug kl. 09:00

Konfirmation

Marianne Koch konfirmerer elever i 7.I fra Nordre Skole

23aug kl. 09:00
23aug kl. 10:15

Konfirmation

Marianne Koch konfirmerer elever i 7. A fra Nordre Skole

23aug kl. 10:15
23aug kl. 11:30

Konfirmation

Marianne Koch konfirmerer elever i 7. B fra Nordre Skole

23aug kl. 11:30
29aug kl. 09:30

Konfirmation

Leif Holmstrøm konfirmerer elever fra Viborg Private Realskole

29aug kl. 09:30
29aug kl. 11:30

Konfirmation

Christian Langballe konfirmerer elever fra Viborg Private Realskole

29aug kl. 11:30
30aug kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

12. søndag efter trinitatis

30aug kl. 10:00
04sep kl. 19:30

Natkirke

Præst: Poul Asger Beck 

Pedro Ozaryo Klassisk guitar

Billedmeditation v/ Poul Asger …

04sep kl. 19:30
06sep kl. 10:00

Højmesse

Henrik Stubkjær

13. søndag efter trinitatis

06sep kl. 10:00
10sep kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

10sep kl. 19:00
13sep kl. 10:00

Højmesse

Knud Erik Schultz Nissen

14. søndag efter trinitatis

13sep kl. 10:00
15sep kl. 19:00

Valgforsamling - menighedsrådsvalg 2020

Menighedsrådet i Viborg Domkirke arbejder for skabe gode vilkår for evangeliets …

15sep kl. 19:00
19sep kl. 12:30

Orgelkoncert

Studerende fra Det Jyske Musikkonservatorium spiller et varieret program med musik …

19sep kl. 12:30
20sep kl. 10:00

Høstgudstjeneste

Marianne Koch og Leif Holmstrøm

15. søndag efter trinitatis

20sep kl. 10:00
23sep kl. 19:30

Fælles Sogneaften

Folkekirkerne i Viborg By arrangerer denne fælles sogneaften med biskop Henrik …

23sep kl. 19:30
26sep kl. 14:00

Familiegudstjeneste

26sep kl. 14:00
27sep kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

16. søndag efter trinitatis

27sep kl. 10:00
02okt kl. 19:30

Natkirke

Præst: Marie Munk Hyldgaard 

Musik: CS Nielsen

Meditation: Taizé v/ Birgitte Thun …

02okt kl. 19:30
04okt kl. 10:00

Højmesse

Knud Erik Schultz Nissen

17. søndag efter trinitatis

04okt kl. 10:00
04okt kl. 16:30

Gudstjeneste

Marianne Koch

17. søndag efter trinitatis

04okt kl. 16:30
08okt kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

08okt kl. 19:00
11okt kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch - Trio Solis medvirker

18. søndag efter trinitatis

11okt kl. 10:00
11okt kl. 16:30

Gudstjeneste

Christian Langballe

18. søndag efter trinitatis

11okt kl. 16:30
18okt kl. 10:00

Højmesse

Leif Holmstrøm

19. søndag efter trinitatis

18okt kl. 10:00
18okt kl. 16:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

Leif Holmstrøm

19. søndag efter trinitatis

18okt kl. 16:30
20okt kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

20okt kl. 14:30
Viser 1 til 30 af 97
Første Forrige 1-30 31-60 61-90 91-97 Næste Sidste