Du er her: 

Kalender

03mar kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Cand.theol. og tidl. forstander på Silkeborg Højskole Carsten Koldby Kristiansen, …

03mar kl. 14:30
04mar kl. 10:00

Åben onsdag

04mar kl. 10:00
06mar kl. 19:30

Natkirke

Præst: Merete Bøye

Musik: Jakob Elvstrøm - saxofon

Meditation: Skriftemål v/ Merete …

06mar kl. 19:30
08mar kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

2. søndag i fasten

08mar kl. 10:00
08mar kl. 16:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

Leif Holmstrøm

2. søndag i fasten

08mar kl. 16:30
09mar kl. 18:00

Fællesspisning

09mar kl. 18:00
10mar kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Forfatter og salmedigter Lisbeth Smedegaard Andersen, Hellerup

”Billedsprog i nye …

10mar kl. 14:30
15mar kl. 10:00

Festivalgudstjeneste

Thomas Frank

3. søndag i fasten

Til denne lejlighed har Jakob Lorentzen komponeret …

15mar kl. 10:00
17mar kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Tidl. skoleleder Ole Birch, Viborg

”Folkeskolens udvikling gennem 4 årtier”

Ole …

17mar kl. 14:30
19mar kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

19mar kl. 19:00
22mar kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

Midfaste

22mar kl. 10:00
24mar kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Lektor emeritus i videnskabs- og teknologihistorie ved Aarhus Universitet Henry …

24mar kl. 14:30
29mar kl. 10:00

Højmesse

Merete Bøye

Mariæ Bebudelse

29mar kl. 10:00
29mar kl. 16:30

Gudstjeneste

Marianne Koch - konfirmander medvirker

Mariæ Bebudelse

29mar kl. 16:30
31mar kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Institutionschef Niels Johan Geil, Ikast

”Kærshovedgård set indefra”

Niels Johan …

31mar kl. 14:30
03apr kl. 19:30

Natkirke

Præst: Trine Hostrup

Musik: Ulrik Bach Andersen, guitar

Meditation: Skriftemål v/ …

03apr kl. 19:30
04apr kl. 14:00

Alsang i Domkirkerne

Tusinde stemmer synger for fred, demokrati og klima, når der bydes velkommen til …

04apr kl. 14:00
05apr kl. 10:00

Højmesse

Thomas Frank

Palmesøndag

Efter højmessen er der påskekaffe i caféen i Sognegården

05apr kl. 10:00
06apr kl. 18:00

Fællesspisning

06apr kl. 18:00
07apr kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Sognepræst Marianne Koch, Viborg Domkirke

”Fra Moses til Jesus”

I bibelen har vi to …

07apr kl. 14:30
09apr kl. 10:00

Højmesse

Merete Bøye

Skærtorsdag

09apr kl. 10:00
09apr kl. 19:30

Gudstjeneste

Leif Holmstrøm

Skærtorsdag

09apr kl. 19:30
10apr kl. 10:00

Gudstjeneste

Marianne Koch

Langfredag

10apr kl. 10:00
12apr kl. 10:00

Højmesse

Thomas Frank

Påskedag

12apr kl. 10:00
13apr kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

2. påskedag

13apr kl. 10:00
15apr kl. 10:00

Åben onsdag

15apr kl. 10:00
16apr kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

16apr kl. 19:00
19apr kl. 08:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

Marianne Koch

1. søndag efter påske

19apr kl. 08:30
19apr kl. 10:00

Højmesse

Leif Holmstrøm

1. søndag efter påske

19apr kl. 10:00
21apr kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Forfatter og tryllekunstner Jørgen Grønkjær, Brabrand

”Sandheden om Nordkorea – en …

21apr kl. 14:30
Viser 31 til 60 af 100
Første Forrige 1-30 31-60 61-90 91-100 Næste Sidste