Du er her: 

Kalender

25apr kl. 09:30

Konfirmation

Leif Holmstrøm og Eva Maria Schulz

25apr kl. 09:30
25apr kl. 11:30

Konfirmation

Merete Bøye

25apr kl. 11:30
26apr kl. 10:00

Konfirmation

Thomas Frank

2. søndag efter påske

26apr kl. 10:00
28apr kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Hospicechef på Anker Fjord Hospice Herdis Hansen, Hvide Sande

”Den nødvendige …

28apr kl. 14:30
02maj kl. 10:00

Konfirmation

Trine Hostrup

02maj kl. 10:00
03maj kl. 09:00

Konfirmation

Marianne Koch

3. søndag efter påske

03maj kl. 09:00
03maj kl. 11:00

Konfirmation

Marianne Koch

3. søndag efter påske

03maj kl. 11:00
04maj kl. 19:00

Alsangsgudstjeneste

Alsangsgudstjeneste ved biskop Henrik Stubkjær.

Efter gudstjenesten arrangeres der …

04maj kl. 19:00
05maj kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Domorganist Ejner Nielsen, Viborg Domkirke

”Alsang – en forældet tradition fra …

05maj kl. 14:30
08maj kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

Bededag

08maj kl. 10:00
10maj kl. 08:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

Marianne Koch

4. søndag efter påske

10maj kl. 08:30
10maj kl. 10:00

Højmesse

Thomas Frank

4. søndag efter påske

10maj kl. 10:00
11maj kl. 17:00

Forårskoncert

Forårskoncert med Viborg Domkirkes Minispirekor, Spirekor og Juniorkor

Domkirkens …

11maj kl. 17:00
12maj kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Tidl. højskolelærer og foredragsholder Lene Kirkegård, Esbjerg

”Lykke-Per af Henrik …

12maj kl. 14:30
12maj kl. 18:00

Menighedsmøde

12maj kl. 18:00
13maj kl. 10:00

Åben onsdag

13maj kl. 10:00
15maj kl. 19:30

Natkirke

Præst: Trine Hostrup

Musik: Trio Solis

Meditation: Kristuskrans v/ Marianne Koch

15maj kl. 19:30
16maj kl. 12:30

Orgelmatiné

Morten Bunk er orgelstuderende ved Det Jyske Musikkonservatorium i Aarhus hos …

16maj kl. 12:30
17maj kl. 08:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

Merete Bøye

5. søndag efter påske

17maj kl. 08:30
17maj kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

5. søndag efter påske

17maj kl. 10:00
19maj kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Maler, skulptør og tidl. sognepræst Ejvind Nielsen, Århus

”Kærlighed, gøgleri og …

19maj kl. 14:30
21maj kl. 10:00

Højmesse

Leif Holmstrøm

Kristi Himmelfart

21maj kl. 10:00
24maj kl. 08:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

Marianne Koch

6. søndag efter påske

24maj kl. 08:30
24maj kl. 10:00

Højmesse

Merete Bøye

6. søndag efter påske

24maj kl. 10:00
26maj kl. 14:30

Højskoleeftermiddag

Autodidakt naturhistoriker og kaospilot Philip Hahn-Petersen, Hanstholm

”Gør Danmark …

26maj kl. 14:30
28maj kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

28maj kl. 19:00
31maj kl. 10:00

Højmesse

Thomas Frank

Pinsedag

31maj kl. 10:00
01jun kl. 10:00

Højmesse

Marianne Koch

2. pinsedag

01jun kl. 10:00
04jun kl. 11:00

Landemodegudstjeneste

ved biskop Henrik Stubkjær

04jun kl. 11:00
07jun kl. 08:30

Gudstjeneste i Gråbrødre Klosterkirke

07jun kl. 08:30
Viser 61 til 90 af 100
Første Forrige 1-30 31-60 61-90 91-100 Næste Sidste